Wycieczka nowotomyskich seniorów do Sarbinowa

Wycieczka nowotomyskich seniorów do Sarbinowa

W dniach 19.06 – 26.06.2015r. uczestnicy Domu Dziennego Po¬bytu oraz zaprzyjaźnieni seniorzy z Nowego Tomyśla uczestniczyli w autokarowej wycieczce krajoznawczej do Sarbinowa. Podróż rozpoczęła się wcześnie rano i upłynęła w miłej atmosferze. Po dotarciu na miejsce i zakwaterowaniu w Ośrodku Wypoczynkowym Politechniki Warszawskiej wycieczkowicze udali się na pierwszy spacer promenadą korzystając przy tym z dobroczynnego działania jodu.
Pomimo niesprzyjającej pogody seniorzy nie mieli czasu na nudę korzystając między innymi z zabiegów jakie oferował ośrodek między innymi: hydromasaży, okładów borowinowych, światłoterapii, elektroterapii. Nowotomyscy seniorzy udali się również na przejażdżkę melexami do Gąsek, gdzie każdy w miarę swoich możliwości mógł wejść na latarnie. Urozmaiceniem wypoczynku był również wyjazd do Ogrodów tematycznych Hortulus w Dobrzycy. Seniorzy podziwiali tam kompozycję 28 ogrodów w odmiennych stylach i różnej treści. Tematyka ogrodów rozciąga się od rodzimego i pełnego ciepła stylu wiejskiego, przez egzotyczne linie, barwy oraz zapachy ogrodu śródziemnomorskiego, aż po niespotykane i wysublimowane aranżacje ogrodów wodnych, cienia i zapachu. Ogrody tematyczne Hortulus jako wyjątkowa atrakcja turystyczna, wyróżnione zostały wieloma nagrodami, również nasi Seniorzy byli zachwyceni tym urokliwym miejscem.
W trakcie pobytu nie zabrakło wspólnych rozmów, śpiewów, spa¬cerów, spotkań przy kawie, grillu oraz wieczorka tanecznego, na którym wszyscy świetnie się bawili.
W piątkowe słoneczne popołudnie nowotomyscy seniorzy udali się na ostatni spacer brzegiem morza. Zadowoleni, pełni wrażeń z miłymi wspomnieniami późnym popołudniem wrócili do domu. Wyjazd był jedną z zaproponowanych form spędzania wolnego czasu realizowaną przez Dom Dziennego Pobytu.

 

  • sarbinowo1
  • sarbinowo2
  • sarbinowo3
  • sarbinowo4
  • sarbinowo5
  • sarbinowo7
  • sarbinowo8
  • sarbinowo9