Wycieczka nowotomyskich seniorów do Niechorza

Wycieczka nowotomyskich seniorów do Niechorza

W dniach 12 – 18.06.2017 r. uczestnicy Domu Dziennego Po¬bytu oraz zaprzyjaźnieni seniorzy z Nowego Tomyśla uczestniczyli w autokarowej wycieczce krajoznawczej do Niechorza. Podróż rozpoczęła się wcześnie rano i upłynęła w miłej atmosferze. Po dotarciu na miejsce i zakwaterowaniu w Domu Wczasowym Koral wycieczkowicze udali się na pierwszy spacer brzegiem morza korzystając przy tym z dobroczynnego działania jodu. Pierwszy dzień wycieczki zakończył się wspólną kolacją.
Pomimo niesprzyjającej pogody seniorzy nie mieli czasu na nudę korzystając między innymi ze spacerów oraz zwiedzania pobliskich miejscowości. W środowe przedpołudnie nowotomyscy seniorzy udali się na przejażdżkę Kolejką Retro do pobliskiego Rewala, gdzie każdy w miarę swoich możliwości podziwiał platformę widokową oraz żeliwne szkielety wielorybów. Platforma widokowa wraz z zejściem nad morze to nowoczesna betonowa konstrukcja, która powstała w 2009 roku, obiekt ten jest idealnym miejscem do obserwacji wschodów i zachodów słońca, bowiem nic nie ogranicza widoczności stojących na tarasie.
W czwartkowe popołudnie, po obchodach Bożego Ciała, seniorzy korzystali z pięknej pogody, zażywali kąpieli słonecznych, chętnie korzystali z okazji by odświeżyć się, sprawdzając temperaturę wody morskiej, bo przecież nic tak nie odpręża jak bałtycki piasek pod stopami, zachód słońca czy szum fal. Urozmaiceniem wypoczynku był również spacer do Motylarni i Muzeum Figur Woskowych, które znajdują się w pobliżu niechorskiej latarni morskiej. Motylarnia to cząstka tropiku, która zachwyciła seniorów niezwykłą krainą swobodnie latających motyli egzotycznych dostępnych na wyciągnięcie ręki. Nowotomyślanie na własne oczy zobaczyli jak poczwarki przeobrażają się w piękne motyle. Natomiast na wystawie Figur Woskowych i fascynujących animacji 3D seniorzy zobaczyli najsłynniejsze postacie z całego świata w skali 1:1. Tam świat bajki i magii spotyka się ze światem historii, filmu i muzyki. Największe gwiazdy popkultury i przywódcy świata spoglądają w oczy odwiedzających.
W trakcie pobytu nie zabrakło wspólnych rozmów, spacerów przy zachodzie słońca, spotkań przy kawie oraz wieczoru tanecznego, na którym wszyscy świetnie się bawili.
W niedzielne słoneczne popołudnie nowotomyscy seniorzy udali się na ostatni spacer brzegiem morza. Zadowoleni, pełni wrażeń z miłymi wspomnieniami wieczorem wrócili do domu. Wy¬jazd był jedną z zaproponowanych form spędzania wolnego czasu realizowaną przez Dom Dziennego Pobytu.

 

 

 

 

 

 

 

  • DSCN2640-min
  • DSCN2642-min
  • DSCN2663-min
  • DSCN2674-min
  • DSCN2687-min
  • DSCN2734-min
  • DSCN2748-min