VII IGRZYSKA DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

VII  IGRZYSKA DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

W dniu 25 maja 2017 r. uczestnicy Domu brali udział w VII Igrzyskach dla osób z niepełnosprawnością, które odbyły się w Hali Widowiskowo-Sportowej Gimnazjum im. F. Szołdrskiego w Nowym Tomyślu. Do rywalizacji stanęło 8 siedmio osobowych drużyn z całego powiatu; z czego pięć osób oddelegowanych było do konkurencji sportowych, natomiast dwie osoby do konkurencji plastycznej. Seniorzy zmagali się między innymi z rzutem do kosza, strzelaniem z łuku, biegiem z balonami do bramki, tańcem oraz wykonaniem lauru olimpijskiego oraz trzech medali olimpijskich. W konkurencjach sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego z gimnazjum, którzy jednocześnie czuwali nad poprawnością i bezpieczeństwem przebiegu konkurencji sportowych. Zaangażowanie w każdą konkurencję budziło zachwyt i uznanie. Nie zabrakło również dopingu dla poszczególnych drużyn. Naszą drużynę dopingowali i do walki zagrzewali pozostali uczestnicy Domu oraz uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy.
Zwycięzcą Igrzysk został Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Koło Opalenica, ale tak naprawdę zwyciężyli wszyscy, ponieważ mieli odwagę pokonać własne słabości, udowadniając tym samym, że aktywność fizyczna jest dla wszystkich. W konsekwencji zmagań sportowych nasi Seniorzy zdobyli honorowe szóste miejsce. Uczestnicy olimpiady otrzymali pamiątkowe certyfikaty i puchary za pierwsze 3 miejsca.
Powiatowe Igrzyska dla osób z niepełnosprawnością pokazały, że są świetnym sposobem radosnego, aktywnego spędzania czasu wolnego osób w wieku senioralnym, są także doskonałym sposobem na podniesienie poczucia własnej wartości osób, które na co dzień dotknięte są samotnością, inwalidztwem.

  • IMG_9839-min
  • IMG_9824-min
  • IMG_9823-min
  • IMG_9811-min