Spotkanie wigilijne

Spotkanie wigilijne

18 grudnia  w restauracji Mars – Pol odbyło się spotkanie wigilijne dla osób starszych i samotnych,  w której udział wzięli podopieczni ośrodka Pomocy Społecznej, podopieczni nowotomyskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża oraz seniorzy z Domu Dziennego Pobytu, dla których często ta wigilia jest jedyną okazją do wspólnego i radosnego świętowania.
Część oficjalną zainaugurowali uczniowie nowotomyskiej Szkoły Muzycznej wykonując koncert kolęd i pastorałek. Po występie, który został nagrodzony gromkimi brawami, głos zabrała dyrektor OPS Danuta Michałowicz, która złożyła wszystkim życzenia z okazji zbliżających się świąt. Do życzeń składanych przez Dyrektora OPS przyłączył się również Burmistrz Włodzimierz Hibner  oraz Prezes PCK Jerzy Kimstacz.

 Następnie wszyscy zebrani przełamali się tradycyjnym opłatkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia, by w końcu zasiąść do wigilijnego stołu przy którym nie  zabrakło karpia, śledzia i innych pyszności.

Na koniec nie mogło też zabraknąć wspólnego kolędowania.

Spotkanie wigilijne nie miałoby tak wspaniałej oprawy, gdyby nie życzliwość sponsorów:  Kiel  Sp. Z o.o., Aesculap Chifa, Bech Packaging, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie.

  • DSCN5193-min
  • DSCN5188-min
  • DSCN5187-min
  • DSCN5186-min
  • DSCN5181-min