Seniorzy w Lumina Park

Seniorzy w Lumina Park

Dnia 06 grudnia grupa seniorów udała się na wycieczkę autokarową do Lumina Park ,,Magiczny Las” w Poznaniu. Dzięki połączeniu iluminacji świetlnej z dźwiękiem organizatorzy stworzyli w Ogrodzie Dendrologicznym magiczny klimat.       

Seniorzy udali się w ciekawy spacer alejkami Magicznego Lasu wchodząc przez ogromną dziurkę od klucza w świat niezapomnianych doznań i wrażeń. Spacerując  wyznaczonym szlakiem, co chwilę wyrastały przed zwiedzającymi inne świetlne iluminacje, zarówno duże jak i mniejsze, którym cały czas towarzyszyła  nastrojowa muzyka. Było bardzo kolorowo i po prostu pięknie. Za każdym zakrętem  seniorzy odnajdowali coś nowego, co przykuwało uwagę i sprawiało, że chciało się iść dalej i dalej, odkrywając kolejne świetlne rzeźby.

Oprócz iluminacji Magiczny Las przedstawiał  niesamowite opowieści botaniczne. Oświetlone były  nie tylko rzeźby, ale również ciekawe gatunki drzew i krzewów z różnych kontynentów, przy których ustawiono tablice informacyjne. Dlatego spacer po Ogrodzie Dendrologicznym był dla seniorów nie tylko formą atrakcji, ale również doskonałą formą nauki.

Uśmiech i dobry humor towarzyszył seniorom przez cały czas zwiedzania. Za­do­wo­leni, pełni wra­żeń z mi­łymi wspo­mnie­niami wieczorem wró­cili do domu. Wy­jazd był jedną z  za­pro­po­no­wa­nych form spę­dza­nia wol­nego czasu re­ali­zo­waną przez Dom Dzien­nego Pobytu.

Tego typu wyjazdy kulturalno-integracyjne dają bardzo dużo radości seniorom i zostawia wspaniałe wspomnienia.

 

  • DSCN6266-min
  • DSCN6226-min
  • DSCN6289-min
  • DSCN6268-min