Seniorzy na Międzypokoleniowych Igrzyskach Przyjaźni

Seniorzy na Międzypokoleniowych  Igrzyskach Przyjaźni

W dniu 19 września 2020 r. uczestnicy Domu brali udział w Międzypokoleniowych Igrzyskach Przyjaźni, które odbyły się na pniewskim orliku, w ramach realizacji projektu  p.n. „Perspektywa integracji międzypokoleniowej” dofinansowanego ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 realizowanego przez Pniewskie Stowarzyszenie „Perspektywa”.

Do rywalizacji stanęło 7 dziesięcioosobowych drużyn w składzie: 6 osób 60 +, 2 osoby 18-60 lat oraz 2 osoby poniżej 18 lat . Organizatorzy  przygotowali 7 konkurencji sportowych, które budziły ogromne emocje i dawały dużo rozrywki. Zawodnicy  zmagali się między innymi  z rzutem na celność kółkiem ringo, slalomem z piłką nożną, 2 torami przeszkód,  strzałem do bramki kijem i piłką do unihokeja, slalomem w workach oraz skakaniem przez skakankę.

W konkurencjach sędziowali pracownicy OSIR, którzy jednocześnie czuwali nad poprawnością i bezpieczeństwem przebiegu konkurencji sportowych. Zaangażowanie w każdą konkurencję budziło zachwyt i uznanie. Nie zabrakło również dopingu dla poszczególnych drużyn. Naszą  drużynę dopingowali i do walki zagrzewali pozostali uczestnicy Domu.

Zwycięzcą Igrzysk zostało sołectwo Podrzewie, na drugim miejscu znaleźli się zawodnicy z Turowa, a trzecią lokatę wywalczyły drużyny z  Dębiny i Opalenicy. Nasza drużyna nie znalazła się na podium, ale tak naprawdę zwyciężyli wszyscy, ponieważ mieli odwagę pokonać własne słabości, udowadniając tym samym, że aktywność fizyczna jest dla wszystkich. Uczestnicy igrzysk otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary i drobne upominki.

Międzypokoleniowe Igrzyska Przyjaźni pokazały, że są świetnym sposobem radosnego, aktywnego spędzania czasu wolnego osób w wieku różnym wieku, jest także doskonałym sposobem na podniesienie poczucia własnej wartości.

  • DSCN5958-min
  • DSCN5938-min
  • DSCN5906-min
  • DSCN5865-min