Seniorzy na konferencji ,,BEZPIECZNE ŻYCIE SENIORA”

Seniorzy na konferencji ,,BEZPIECZNE ŻYCIE SENIORA”

28 kwietna 2015 r. seniorzy z Domu Dziennego Pobytu wzięli udział w konferencji zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji oraz Wyższą Szkołę Pedagogiki i Administracji w Nowym Tomyślu. W trakcie spotkania poruszone zostały tematy z zakresu bezpieczeństwa osób starszych oraz zdrowego stylu życia. Wśród omawianych kwestii znalazły się: przestępczość na szkodę osób starszych, z uwzględnieniem sposobów jej zapobiegania, przykłady oszustw i kradzieży oraz rodzaje przemocy stosowanej wobec starszych. Nie został pominięty również popularny temat dotyczący zdrowego stylu życia oraz testamentów, darowizn i niekorzystnych umów.
Bogaty program omówionych tematów z pewnością dopełniła przygotowana wystawa prac osób starszych oraz przygotowane stanowiska, gdzie seniorzy mogli skorzystać z pomiaru poziomu cukru i cholesterolu oraz poćwiczyć ze strażakami swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy na specjalnych fantomach.
Konferencja ,, Bezpieczne życie seniora „ z pewnością przyczyni się do podniesienia świadomości seniorów w zakresie dbania o własne bezpieczeństwo, życie i zdrowie oraz mienie.

 

 

  • konferencja seniorów1
  • konferencja seniorów2
  • konferencja seniorów4