Seniorzy na IV Igrzyskach dla Osób z Niepełnosprawnością

Seniorzy na IV Igrzyskach dla Osób z Niepełnosprawnością

W dniu 07 grudnia 2018 r. uczestnicy Domu brali udział w  IV Igrzyskach Zimowych dla Osób z Niepełnosprawnością, które odbyły się w Hali Widowiskowo-Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. F. Szołdrskiego w Nowym Tomyślu. Do rywalizacji stanęło 6 siedmio osobowych drużyn z całego powiatu. Organizatorzy  przygotowali 6 konkurencji rekreacyjno – sportowych i 2 artystyczne, dopasowane do wieku i sprawności fizycznej uczestników, które budziły ogromne emocje i dawały dużo rozrywki. Seniorzy zmagali się między innymi  z zimowym aerobikiem, zamiataniem śniegu, śnieżkami, krą lodowa, kostką Rubika, wyścigiem Gwiazdora  na nartach, oraz wykonaniem  kotyliona  i bombki.

W konkurencjach sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego z szkoły, którzy jednocześnie czuwali nad poprawnością i bezpieczeństwem przebiegu konkurencji sportowych. Zaangażowanie w każdą konkurencję budziło zachwyt i uznanie. Nie zabrakło również dopingu dla poszczególnych drużyn. Naszą  drużynę dopingowali i do walki zagrzewali pozostali uczestnicy Domu.

Zwycięzcami Igrzysk zostali seniorzy z Kuślina, na drugim miejscu znaleźli się zawodnicy Zarządu Rejonowego PZERiI w Nowym Tomyślu, a trzecią lokatę wywalczyła drużyna PZERiI koło nr 1 w Nowym Tomyślu. Nasza drużyna znalazła się tuż za podium, ale tak naprawdę zwyciężyli wszyscy, ponieważ mieli odwagę pokonać własne słabości, udowadniając tym samym, że aktywność fizyczna jest dla wszystkich. Uczestnicy igrzysk otrzymali pamiątkowe certyfikaty, puchary   i nagrody.

Igrzyska Zimowe dla Osób z Niepełnosprawnością pokazały, że są świetnym sposobem radosnego, aktywnego spędzania czasu wolnego osób w wieku senioralnym, jest także doskonałym sposobem na podniesienie poczucia własnej wartości osób, które na co dzień  dotknięte są samotnością, inwalidztwem.

  • IMG_0316-min
  • IMG_0301-min
  • IMG_0298-min
  • IMG_0294-min