I Powiatowe Igrzyska Zimowe dla Seniorów

I Powiatowe Igrzyska Zimowe dla Seniorów

W dniu 10 grudnia 2015 r. uczestnicy Domu brali udział w I Powiatowych Igrzyskach Zimowych dla Seniorów, które odbyły się w Hali Widowiskowo-Sportowej Gimnazjum im. F. Szołdrskiego w Nowym Tomyślu. Do rywalizacji stanęło 9 siedmio osobowych drużyn z całego powiatu. Organizatorzy przygotowali 6 konkurencji rekreacyjno – sportowych i 2 artystyczne, dopasowane do wieku i sprawności fizycznej uczestników, które budziły ogromne emocje i dawały dużo rozrywki. Seniorzy zmagali się między innymi z biatlonem, hokejem, łowieniem karpi w przerębli, curlingiem oraz musieli przygotować stroik świąteczny i czapkę gwiazdora. W konkurencjach sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego z gimnazjum, którzy jednocześnie czuwali nad poprawnością i bezpieczeństwem przebiegu konkurencji sportowych. Zaangażowanie w każdą konkurencję budziło zachwyt i uznanie. Nie zabrakło również dopingu dla poszczególnych drużyn. Naszą drużynę dopingowali i do walki zagrzewali pozostali uczestnicy Domu.
Zwycięzcą Igrzysk został Kuślin, nasza drużyna znalazła się na drugim miejscu podium, tuż za nią miejsce III zajął Bukowiec, ale tak naprawdę zwyciężyli wszyscy, ponieważ mieli odwagę pokonać własne słabości, udowadniając tym samym, że aktywność fizyczna jest dla wszystkich. Uczestnicy igrzysk otrzymali pamiątkowe certyfikaty, puchary i nagrody.
I Powiatowe Igrzyska Zimowe dla Seniorów pokazały, że są świetnym sposobem radosnego, aktywnego spędzania czasu wolnego osób w wieku senioralnym, jest także doskonałym sposobem na podniesienie poczucia własnej wartości osób, które na co dzień dotknięte są samotnością, inwalidztwem.

  • igrzyska seniorów1
  • igrzyska seniorów2
  • igrzyska seniorów3
  • igrzyska seniorów4
  • igrzyska seniorów5
  • igrzyska seniorów6