Międzypokoleniowy wyjazd do Teatru Muzycznego w ramach realizacji projektu pt.,, Barwy życia od juniora do seniora – nowotomyska nić integracji międzypokoleniowej ”, współfinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Międzypokoleniowy wyjazd do Teatru Muzycznego w ramach realizacji  projektu pt.,, Barwy życia od juniora do seniora – nowotomyska nić integracji międzypokoleniowej ”, współfinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

26 listopada uczestnicy Domu Dziennego Pobytu, młodzież licealna z Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. dra K. Hołogi oraz uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy mieli niebywałą okazję uczestniczyć w wielkim wydarzeniu kulturalnym, jakim był wyjazd do Teatru Muzycznego w Poznaniu na musical pt. ,, Nie ma jak lata 20 , lata 30 ”.
To wyjątkowy spektakl opowiadający o przedwojennej Polsce, składający się z wiecznie żywych przebojów w nowych aranżacjach. Przedstawienie przeniosło wszystkich w świat gwiazd kina przedwojennego, aby każdy mógł przeżyć atmosferę i klimat, jaki towarzyszył pamiętnym scenom odgrywanym przez Eugeniusza Bodo, czy Hankę Ordonównę. Całość musicalu osnuta była wokół wątku kręcenia filmu przez dwóch hochsztaplerów, którzy organizują casting do swojej produkcji. Oglądając na scenie przesłuchania, usłyszeliśmy najbardziej znane przedwojenne szlagiery „Ach, jak przyjemnie”, „Ta ostatnia niedziela”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Ach te baby”, „Już taki jestem zimny drań”, „Ta mała piła dziś”, czy „Chodź na piwko naprzeciwko” przeplatane tekstami kabaretowymi.
Siłą tego roztańczonego i rozśpiewanego widowiska było bogactwo barw i kostiumów oraz porywająca muzyka. Wielkim atutem spektaklu był też niepowtarzalny rodzaj humoru, którym aktorzy musicalu znakomicie utrafili w gusta wszystkich widzów.
Międzypokoleniowy wyjazd był jednym z zadań realizowanego w bieżącym roku projektu pt. ,, Barwy życia od juniora do seniora – nowotomyska nić integracji międzypokoleniowej ”, w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020 współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

 

 

  • teatr
  • teatr2