MIĘDZYPOKOLENIOWE SPOTKANIE POD HASŁEM ,,KOLĘDOWANIE PRZY CHOINCE”

MIĘDZYPOKOLENIOWE SPOTKANIE POD HASŁEM ,,KOLĘDOWANIE  PRZY CHOINCE”

21 grudnia w Domu Dziennego Pobytu w ramach realizowanego od kwietnia do grudnia 2015r. projektu ,, Barwy życia od juniora do seniora – nowotomyska nić integracji międzypokoleniowej”, współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej na wspólnym kolędowaniu spotkali się beneficjenci zadania. W spotkaniu udział wzięli również zaproszeni goście: Dyrektor OPS – Pani Danuta Michałowicz, Dyrektor Przedszkola ,, Bajkowe Zacisze” – Pani Anna Wojcieszak, opiekunowie grupy młodzieży i przedszkolaków oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu.
Spotkanie było okazją do podsumowania całego projektu. Łącznie zrealizowano 538 godzin zajęć, które obejmowały warsztaty psychologiczne, zajęcia artystyczne, zajęcia ogólnorozwojowe i gimnastykę ruchową, zajęcia na kręgielni, Nordic Walking. oraz spotkania międzypokoleniowe z dziećmi z przedszkola, młodzieżą licealną oraz uczestnikami ŚDS. W ramach tych spotkań zorganizowano majowy piknik integracyjny pod hasłem ,, Od juniora do seniora”, który odbył się w Klimkowej Osadzie, wyjazd do Teatru Muzycznego na musical ,, Nie ma jak lata 20, lata 30, spotkanie Andrzejkowie, pieczenie i dekorowanie pierników oraz międzypokoleniowy wyjazd do fabryki bombek.
Beneficjentami zadania byli uczestnicy Domu Dziennego Pobytu w Nowym Tomyślu, młodzież licealna z Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. dra K. Hołogi, grupa przedszkolaków z Przedszkola ,, Bajkowe Zacisze ” oraz uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Tomyślu. Głównym celem projektu było wspieranie aktywności fizycznej i umysłowej osób starszych, stworzenie warunków dla powstania inicjatyw międzypokoleniowych, podtrzymywanie więzi społecznych i komunikacji międzyludzkiej oraz pobudzanie nowych zainteresowań i umiejętności. Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł 85.149.,60 zł., w tym dofinansowanie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w kwocie 74.049,60 zł.
Spotkanie pod hasłem ,, kolędowanie przy choince” doskonale wpisało się w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, które są najbardziej ciepłymi rodzinnymi, radosnymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. To także czas jasełek, które zaprezentowały pięciolatki z Przedszkola Bajkowe Zacisze. Dziecięca interpretacja muzyczno – słowna, piękne stroje, wspaniała dekoracja stworzyły bardzo efektowne i urzekające widowisko Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy oraz wczucie się w role. Nie zabrakło też wspólnych kolęd i pastorałek w wykonaniu młodzieży i seniorów, które nadały temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.
Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem oraz wizytą Gwiazdora, który obdarował wszystkich beneficjentów zadania słodkimi upominkami.

 

  • kolędowanie1
  • kolędowanie2
  • kolędowanie4
  • kolędowanie5
  • kolędowanie6
  • kolędowanie7