IX Powiatowe Igrzyska Zimowe dla Seniorów

IX Powiatowe Igrzyska Zimowe dla Seniorów

W dniu 03 grudnia 2019 r. uczestnicy Domu brali udział w IX Powiatowych Igrzyskach Zimowych dla Seniorów, które odbyły się w Hali Widowiskowo-Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. F. Szołdrskiego w Nowym Tomyślu. Do rywalizacji stanęło 7 siedmio- osobowych drużyn z całego powiatu. Organizatorzy  przygotowali 6 konkurencji rekreacyjno – sportowych i 2 artystyczne, dopasowane do wieku i sprawności fizycznej uczestników, które budziły ogromne emocje i dawały dużo rozrywki. Seniorzy zmagali się między innymi    z  rzutem do bałwana, biegiem na nartach oraz musieli przygotować kartkę świąteczną           z życzeniami i czapkę Mikołaja. W konkurencjach sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej, którzy jednocześnie czuwali nad poprawnością                 i bezpieczeństwem przebiegu konkurencji sportowych. Zaangażowanie w każdą konkurencję budziło zachwyt  i uznanie. Nie zabrakło również dopingu dla poszczególnych drużyn. Naszą  drużynę dopingowali i do walki zagrzewali pozostali uczestnicy Domu.

Zwycięzcą Igrzysk został zespół z Bród, nasza drużyna znalazła się na przedostatnim  miejscu, ale tak naprawdę zwyciężyli wszyscy, ponieważ mieli odwagę pokonać własne słabości, udowadniając tym samym, że aktywność fizyczna jest dla wszystkich. Uczestnicy igrzysk otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody i puchar przechodni dla zwycięzcy.

IX Powiatowe Igrzyska Zimowe dla Seniorów pokazały, że są świetnym sposobem radosnego, aktywnego spędzania czasu wolnego osób w wieku senioralnym, jest także doskonałym sposobem na podniesienie poczucia własnej wartości osób, które na co dzień  dotknięte są samotnością, inwalidztwem.

 

  • DSCN5120-min
  • DSCN5119-min
  • DSCN5112-min
  • DSCN5102-min
  • DSCN5083-min