III Zimowa Olimpiada Osób Starszych

III Zimowa Olimpiada Osób Starszych

W czwartek, 7 grudnia 2017 r. uczestnicy Domu Dziennego Pobytu brali udział w III Zimowej Olimpiadzie Osób Starszych z Niepełnosprawnością, które odbyły się w Hali Powiatowego Centrum Sportu w Nowym Tomyślu. Do rywalizacji stanęło 8, siedmio osobowych drużyn z całego powiatu. Organizatorzy przygotowali 6 konkurencji sportowych, dopasowanych do wieku i sprawności fizycznej uczestników oraz 2 artystyczne. Seniorzy zmagali się z takimi konkurencjami jak: biathlon, hokej, śnieżki, lodowa kra, łowienie karpi, tańce oraz musieli wykonać choinkę i rozwiązać test z wiedzy o Świętach Bożego Narodzenia. W konkurencjach sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego z gimnazjum, którzy jednocześnie czuwali nad poprawnością i bezpieczeństwem przebiegu konkurencji sportowych. Udział w konkurencjach budził ogromne emocje i dawał dużo rozrywki. Nie zabrakło również dopingu dla poszczególnych drużyn. Naszą drużynę dopingowali i do walki zagrzewali pozostali uczestnicy Domu.
Zwycięzcą Olimpiady został Kuślin, nasza drużyna niestety pożegnała się z pucharem przechodnim, który zdobyła w ubiegłym roku. Tak naprawdę zwyciężyli wszyscy, ponieważ mieli odwagę pokonać własne słabości, udowadniając tym samym, że aktywność fizyczna jest dla wszystkich. Uczestnicy igrzysk otrzymali pamiątkowe certyfikaty, medale, puchary i nagrody.
III Olimpiada Osób Starszych pokazała, że jest świetnym sposobem radosnego, aktywnego spędzania czasu wolnego osób w wieku senioralnym, jest także doskonałym sposobem na podniesienie poczucia własnej wartości osób, które na co dzień dotknięte są samotnością, inwalidztwem.

  • DSCN3110-min
  • DSCN3100-min
  • DSCN3080-min
  • DSCN3082-min
  • DSCN3074-min
  • DSCN3069-min