Wycieczka nowotomyskich seniorów do Dziwnówka

W dniach 24 – 31.08.2020 r. uczest­nicy Domu Dzien­nego Po­bytu oraz za­przy­jaź­nieni seniorzy z No­wego To­my­śla uczest­ni­czyli w au­to­ka­ro­wej wy­cieczce kra­jo­znaw­czej do Dziwnówka. Podróż rozpoczęła się wcześnie rano i upłynęła w miłej atmosferze. Po dotarciu na miejsce i zakwaterowaniu w Domu Wczasowym Rezydencja wycieczkowicze udali się na pierwszy spacer brzegiem morza korzystając przy tym z dobroczynnego działania jodu. Pierwszy dzień wycieczki zakończył się wspólną kolacją.

We wtorek dzięki sprzyjającej, słonecznej pogodzie nie brakło oczywiście spacerów po najbliższej okolicy i plaży. Seniorzy korzystali z pięknej pogody, zażywali kąpieli słonecznych, chętnie korzystali z okazji by odświeżyć się sprawdzając temperaturę wody morskiej nie tylko nogami. Bo przecież nic tak nie odpręża jak bałtycki piasek pod stopami, zachód słońca czy szum fal, a dodatkowo nic tak nie uskrzydla, jak otwarta przestrzeń żywiołu, jakim jest woda.

W środowe popołudnie pomimo niesprzyjającej pogody no­wo­to­my­scy se­nio­rzy nie mieli czasu na nudę ponieważ udali się do Mini Oceanarium i Papugarni w pobliskim Pobierowie. W oceanarium poznali świat bajecznie kolorowych ryb z Mórz i Oceanów całego świata. Mieli możliwość spotkać się oko w oko z niebezpiecznym rekinem, drapieżnymi murenami czy pięknymi rybkami nemo, a także zobaczyć podwodne życie płaczek, piranii, ryb z rafy koralowej, jadowitych skrzydlic czy żółwi. Papugarnia zachwyciła seniorów niezwykłą krainą swobodnie latających kolorowych, egzotycznych ptaków dostępnych na wyciągnięcie ręki. Kompetentny przewodnik podzielił się z wycieczkowiczami kilkoma ciekawostkami o tych niesamowitych, a jakże mądrych ptakach. Seniorzy miło spędzili czas w towarzystwie 70 kolorowych ptaków między innymi ar, żako, kakadu, amazonek, lor, pionites i innych cudnych okazów, które dostarczyły wszystkim niezapomnianych wrażeń. W trak­cie kolejnych dni  po­bytu nie za­bra­kło wspól­nych roz­mów, spa­ce­rów przy zachodzie słońca, spo­tkań przy ka­wie oraz wieczorku ta­necz­nego i wspólnego grillowania zorganizowanego przez Ośrodek, na których wszyscy świetnie się bawili.

W poniedziałkowe słoneczne przedpołudnie nowotomyscy seniorzy udali się na ostatni spacer brzegiem morza  i chwilowy pobyt w pobliskim Dziwnowie.  Zadowoleni, pełni wrażeń z miłymi wspomnieniami popołudniem wrócili do domu. Wyjazd był jedną  z zaproponowanych form spędzania czasu wolnego realizowaną przez Dom Dziennego Pobytu. 

  • IMG_20200830_160531-min
  • DSCN5840-min
  • DSCN5832-min
  • DSCN5811-min
  • DSCN5690-min
  • DSCN5661-min
  • DSCN5654-min
  • DSCN5607-min
  • 20200825_152350-min